Uluslararası Ticaret ve Gümrük Hukuku

Uluslararası Ticaret ve Gümrük Hukuku Davaları

Uluslararası Ticaret ve gümrük hukuku, küresel ekonomide ticaret hukukunu incelemek için kullanılmaktadır. Bir perakende işinin başlangıcı, işleyişi ve kapanışı ve ortaya çıkabilecek sorunları çözme hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. 

Uluslararası Ticaret ve gümrük hukuku, bir ülke sınırlarına giren ve çıkan ürünleri izlemek ve kontrol etmek için geliştirilmiş bir hukuk dalıdır ve aynı zamanda devletin gümrüğe tabi nesneleri denetlemesi konusundaki uyuşmazlıklara çareler sunan hukukun bir uzantısıdır.

Küresel ticaret arttıkça uluslararası Ticaret ve gümrük hukuku da arttı. Küreselleşmenin bir sonucu olarak, işlem yapan taraflar yerelden küresele doğru evrilmiştir. Bugün her ülkenin işinin dünya çapında farklı bir tadı var. Teknoloji ve lojistiğin küreselleşmesiyle birlikte uluslararası ticaret ve gümrük ihtilafları sektör uzmanlarının yakından takip etmesi gereken bir hukuk konusu haline geldi.

Uluslararası ticaret, tahkim ve gümrük düzenlemelerinin yasal konularını incelemeye gerek yok çünkü bunlar sürekli büyüyor ve bağlantılı. Bu hızlı değişim ve iyileştirmelerin bir sonucu olarak aktörler ciddi risk altındadır. Ayrıca küresel pazarda alıcı ve satıcıları etkin bir şekilde temsil edebilen ve riskleri azaltan avukatların Uluslararası Ticaret Hukuku konusunda iyi eğitimli ve temel bilgi ve yetkinliğe sahip olmaları gerekmektedir.

Hukuk Bürolarının Uluslararası Ticaret ve Gümrük Hukuku Alanında Sağladıkları Hizmetler

Ulusal ve uluslararası şirketler ve müşteriler için gümrük ve dış ticaret mevzuatı hukuki danışmanlığı; gümrük ve dış ticaret uygulamalarının yorumlanması; dış ticaret ve gümrük işlemlerinin analizi; gümrük ve dış ticaret mevzuatı hakkında düzenli bilgi; gerçekleştirilen veya planlanan dış ticaret. Gümrük işlemleri değerlendirmesinde işletmeler ve uluslararası ticaret hukuku güçlükleri ve anlaşmazlıkları için hukuk müşavirliği ve temsili.

Gümrük ihtilafları yönetimi hizmetleri, gümrük idaresi tarafından verilen ek tahakkuk ve idari para cezalarına itiraz edilmesi, gümrük ihtilaflarının nasıl ele alınacağının belirlenmesi, gümrük ihtilaflarının organizasyonel düzeyde çözümlenmesi ve gümrük uzlaştırma sürecinde yükümlülerin gümrük idaresi nezdinde temsil edilmesini içermektedir. Erişilebilir yasal hizmetler var.

Gümrük prosedürleri, haksız ithalat rekabeti ve Türkiye'nin Para Birimi Koruma Kanunu dahil olmak üzere gümrük, uluslararası ticaret ve uluslararası ticaret hukuku konu ve davalarında uzmanlık.
Uluslararası sözleşmelerin hazırlanması, denetimi, tercümesi ve yorumlanmasının yanı sıra yabancı dildeki sözleşmelerin İngilizce, Almanca, Rusça ve Felemenkçeye tercüme edilmesinin yasal tekniği ile bunların hazırlanması ve anlaşılmasını içeren gümrük ve uluslararası ticaret hukuku davalarında uzman bu dillerde." Ticaret için hukuk danışmanı

Gümrük ve uluslararası ticaret hukukunun zorlukları arasında borç tahsilatı, yabancı yatırım danışmanlığı ve adli yardım sayılabilir.

Gümrük, Dış Ticaret ve Hazine Müsteşarları; hukuki yardım ve rehberlik. Bu işlem ve kararların kanuna ve mevzuata uygun olmaması halinde idari kararla düzeltilmesi veya ortadan kaldırılması için İdareye yapılan başvurularda avukatlık hizmetleri.

Küçükaydın Hukuk Merak Ettiğiniz tüm konularla ilgili sorununuzla birlikte bize mesaj gönderebilirsiniz.

Uzman Avukat Desteği Alın!

Bize Ulaşın

DANIŞMA TALEBİ  

DANIŞMA TALEBİ FORMU

Küçükaydın Hukuk | Ceza Hukuku | Gayrimenkul Hukuku | Aile Hukuku | İş Davaları | Boşanma Davaları | Danışmak istediğiniz tüm konularla ilgili whatsapp hattımıza mesaj bırakabilir ya da iletişim formundan bize irtibat numaranızı gönderebilirsiniz.


Şimdi Ara! Whatsapp'tan Ulaş!